HDC37M5B300S/AA-50-759.0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for HDC37M5B300S/AA-50-759.0 is not available
HDC37M5B300S/AA-50-759.0
DigiKey Part Number
4306-HDC37M5B300S/AA-50-759.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
HDC37M5B300S/AA-50-759.0
Description
HDC37M5B300S/AA-50-759.0
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
11A
Connector Type
Plug, Male Pins
Backset Spacing
0.283" (7.20mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C