DD15S4R7000-759.0 is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
In Stock: 41
Image for DD15S4R7000-759.0 is not available
DD15S4R7000-759.0
DigiKey Part Number
4306-DD15S4R7000-759.0-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S4R7000-759.0
Description
DD15S4R7000-759.0
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Backset Spacing
0.450" (11.43mm)
Number of Positions
Features
Mounting Brackets
Voltage Rating
300V
Flange Feature
Housing/Shell (4-40)
Termination
Solder
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C