DD15S20AN0X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15S20AN0X/AA is not available
DD15S20AN0X/AA
DigiKey Part Number
4306-DD15S20AN0X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S20AN0X/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Backshell, Cable Clamp, Mounting Hardware
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C