DD15S200E3X/AA is available for purchase but is not normally stocked.
Datasheet
Image for DD15S200E3X/AA is not available
DD15S200E3X/AA
DigiKey Part Number
4306-DD15S200E3X/AA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S200E3X/AA
Description
D-SUB CONNECTOR
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Cable Side, Male Jackscrew (4-40)
Termination
Solder Cup
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C