DD15S10000/AA-50 is available for purchase but is not normally stocked.
Amphenol Positronic
In Stock: 11
In Stock: 0
In Stock: 499
In Stock: 10
Image for DD15S10000/AA-50 is not available
DD15S10000/AA-50
DigiKey Part Number
4306-DD15S10000/AA-50-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DD15S10000/AA-50
Description
DD15S10000/AA-50
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Primary Material
Metal
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Clear Chromate Plated Zinc
Contact Finish Thickness
50.0µin (1.27µm)
Current Rating (Amps)
5A
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Signal
Wire Gauge
22-30 AWG
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Termination
Crimp
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C