234-A001-20S-U280-W
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
234-A001-20S-U280-W
DigiKey Part Number
4239-234-A001-20S-U280-W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
234-A001-20S-U280-W
Description
MAGCONNECT ECHO PLUG KIT
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Circular Connector Plug, Male Pins Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
234-A001-20S-U280-W Models
Category
Primary Material
Plastic
Mfr
Contact Finish - Mating
Gold
Series
Color
Blue
Packaging
Box
Shielding
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
3A
Connector Type
Voltage Rating
1000VAC, 1500VDC
Number of Positions
20
Cable Opening
0.280" (7.10mm)
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
0°C ~ 150°C