193-A001-20S-U280-W
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
193-A001-20S-U280-W
DigiKey Part Number
4239-193-A001-20S-U280-W-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
193-A001-20S-U280-W
Description
MAGCONNECT HERO PLUG KIT
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Circular Connector Plug, Female Sockets Solder Cup
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
193-A001-20S-U280-W Models
Category
Primary Material
Plastic
Mfr
Shell Material
Brass
Series
Contact Finish - Mating
Gold
Packaging
Box
Color
Blue
Part Status
Active
Ingress Protection
IP65 - Dust Tight, Water Resistant
Connector Type
Current Rating (Amps)
3A
Number of Positions
20
Voltage Rating
1000VAC, 1500VDC
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Operating Temperature
0°C ~ 150°C