DAPV15S365GTLF
DigiKey Part Number
DAPV15S365GTLF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DAPV15S365GTLF
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DAPV15S365GTLF Models
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
7.5A per Contact
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
1000V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C