L77TWC27W2S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77TWC27W2S
DigiKey Part Number
L77TWC27W2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77TWC27W2S
Description
CONN D-SUB RCPT 27POS PNL MNT
Detailed Description
27 (25 + 2 Coax or Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L77TWC27W2S Models
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Bag
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
2
Contact Form
Machined
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 27W2
Contact Material
Bronze
Contact Type
Signal and Coax or Power (Not Included)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C