L717TWC27W2PMCSV4R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Image for L717TWC27W2PMCSV4R is not available
L717TWC27W2PMCSV4R
DigiKey Part Number
L717TWC27W2PMCSV4R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717TWC27W2PMCSV4R
Description
CONN D-SUB PLUG 27POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
27 (25 + 2 Coax) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
Category
Termination
Solder
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Series
Contact Finish
Gold
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Part Status
Active
Backset Spacing
0.319" (8.10mm)
Connector Style
Features
Grounding Indents
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
300V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
2
Contact Form
Machined
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C) - 27W2
Contact Material
Brass
Contact Type
Coax and Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C