L77TWB17W2S
L77TWB17W2S
L77TWB17W2S
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77TWB17W2S
DigiKey Part Number
L77TWB17W2S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77TWB17W2S
Description
CONN D-SUB RCPT 17POS PNL MNT
Detailed Description
17 (15 + 2 Coax or Power) Position D-Sub, Combo Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L77TWB17W2S Models
Category
Termination
Solder Cup
Packaging
Bulk
Contact Finish Thickness
16.0µin (0.41µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Voltage Rating
300V
Contact Material
Bronze
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 17W2
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C