L777TWB17W2P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L777TWB17W2P
DigiKey Part Number
L777TWB17W2P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777TWB17W2P
Description
CONN D-SUB PLUG 17POS PNL MNT
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
17 (15 + 2 Coax or Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L777TWB17W2P Models
Category
Termination
Solder Cup
Mfr
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Series
Contact Finish
Gold
Packaging
Bag
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
300V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
2
Contact Form
Machined
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B) - 17W2
Contact Material
Brass
Contact Type
Signal and Coax or Power (Not Included)
Operating Temperature
-55°C ~ 155°C