L77TSAG15SOL2RM5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 968
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 485
Datasheet
NorComp Inc.
In Stock: 202
In Stock: 68
In Stock: 70
In Stock: 0
TE Connectivity Aerospace, Defense and Marine
In Stock: 0
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 167
In Stock: 720
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77TSAG15SOL2RM5
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77TSAG15SOL2RM5
DigiKey Part Number
L77TSAG15SOL2RM5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77TSAG15SOL2RM5
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77TSAG15SOL2RM5 Models
Category
Termination
Solder
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock
Number of Positions
Voltage Rating
600V
Number of Rows
2
Contact Form
Stamped
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Contact Material
Copper Alloy
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C