L77SDAH15SOL2 (back)
L77SDAH15SOL2
L77SDAH15SOL2
L77SDAH15SOL2
DigiKey Part Number
L77SDAH15SOL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77SDAH15SOL2
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77SDAH15SOL2 Models
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C