L77DFBH25S1AMN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 394
Datasheet
In Stock: 3
In Stock: 0
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77DFBH25S1AMN
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77DFBH25S1AMN
DigiKey Part Number
L77DFBH25S1AMN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DFBH25S1AMN
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77DFBH25S1AMN Models
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Features
Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Copper Alloy
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C