L77DFB25S1AON
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77DFB25S1AON
DigiKey Part Number
L77DFB25S1AON-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DFB25S1AON
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
EDA/CAD Models
L77DFB25S1AON Models
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Number of Rows
2
Contact Form
Machined
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Copper Alloy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C