L77DB25SV
L77DB25SV
L77DB25SV
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77DB25SV
DigiKey Part Number
L77DB25SV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DB25SV
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS VERT SLDR
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L77DB25SV Models
Category
Termination
Solder
Packaging
Tray
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Part Status
Active
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Connector Style
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C