L717DBH25P is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 148
Datasheet
Image for L717DBH25P is not available
L717DBH25P
DigiKey Part Number
L717DBH25P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DBH25P
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS SOLDER CUP
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C