L77DB25S1AON is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 8,654
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Image for L77DB25S1AON is not available
L77DB25S1AON
DigiKey Part Number
L77DB25S1AON-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DB25S1AON
Description
CONN D-SUB RCPT 25POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Shell Material, Finish
Steel, Tin Plated
Mfr
Contact Finish
Gold
Series
Contact Finish Thickness
8.00µin (0.203µm)
Packaging
Tray
Material Flammability Rating
UL94 V-0
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
300V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
2
Contact Form
Machined
Mounting Type
Dielectric Material
Thermoplastic, Glass Filled
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Brass
Contact Type
Signal
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C