Image for L77DA15SV is not available
L77DA15SV
DigiKey Part Number
L77DA15SV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DA15SV
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Category
Termination
Solder
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C