L77DA15SST1
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77DA15SST1
DigiKey Part Number
L77DA15SST1-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DA15SST1
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS SCREW
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L77DA15SST1 Models
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Voltage Rating
300V
Mounting Type
Wire Gauge
18 AWG
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C