L77DA15SAZ4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
WEC
In Stock: 168
Datasheet
Image for L77DA15SAZ4 is not available
L77DA15SAZ4
DigiKey Part Number
L77DA15SAZ4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DA15SAZ4
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.319" (8.10mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C