L717SDA15P1ACH3R is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 0
Datasheet
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 800
Datasheet
In Stock: 0
In Stock: 209
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 1
In Stock: 592
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717SDA15P1ACH3R
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717SDA15P1ACH3R
DigiKey Part Number
L717SDA15P1ACH3R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717SDA15P1ACH3R
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717SDA15P1ACH3R Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Features
Board Lock, Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Brass
Flange Feature
Board Side (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C