L717HDEG15POL2 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 4,446
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 1,181
Datasheet
WEC
In Stock: 61
15 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
L717HDEG15POL2
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDEG15POL2
DigiKey Part Number
L717HDEG15POL2-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDEG15POL2
Description
CONN D-SUB HD PLUG 15P VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717HDEG15POL2 Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
3
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C