L717HDDH78POL2C309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 423
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 532
Datasheet
In Stock: 67
78 Position D-Sub, High Density Plug, Male Pins Connector
L717HDDH78POL2C309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717HDDH78POL2C309
DigiKey Part Number
L717HDDH78POL2C309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717HDDH78POL2C309
Description
CONN D-SUB HD PLUG 78P VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717HDDH78POL2C309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Number of Rows
4
Shell Size, Connector Layout
5 (DD, D) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C