L717DC37POL2RM8 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 849
Datasheet
Similar
Assmann WSW Components
In Stock: 951
Datasheet
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 79
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 186
Image for L717DC37POL2RM8 is not available
L717DC37POL2RM8
DigiKey Part Number
L717DC37POL2RM8-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DC37POL2RM8
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS VERT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Board Lock, Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C