L717DA15PAM4B is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
WEC
In Stock: 745
Datasheet
Image for L717DA15PAM4B is not available
L717DA15PAM4B
DigiKey Part Number
L717DA15PAM4B-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DA15PAM4B
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.590" (14.99mm)
Features
Grounding Indents, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C