L177DA15SST
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177DA15SST
DigiKey Part Number
L177DA15SST-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177DA15SST
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS SCREW
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
L177DA15SST Models
Contact Finish Thickness
15.0µin (0.38µm)
Packaging
Bag
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Voltage Rating
300V
Mounting Type
Wire Gauge
18 AWG
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Contact Material
Brass
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C