Image for DBMF13W3PN is not available
DBMF13W3PN
DigiKey Part Number
DBMF13W3PN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DBMF13W3PN
Description
CONN D-SUB PLUG 13POS SOLDER CUP
Manufacturer Standard Lead Time
13 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
13 (10 + 3 Power) Position D-Sub, Combo Plug, Male Pins Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
DBMF13W3PN Models
Category
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Mfr
Termination
Solder Cup
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Type
Plug, Male Pins
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C