D50S91C4PX00LF
DigiKey Part Number
D50S91C4PX00LF-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
D50S91C4PX00LF
Description
CONN D-SUB RCPT 50POS VERT PRESS
Manufacturer Standard Lead Time
19 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
50 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
D50S91C4PX00LF Models
Shell Material, Finish
Steel, Tin-Nickel Plated
Packaging
Tray
Part Status
Active
Current Rating (Amps)
5A per Contact
Voltage Rating
300V
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C