L77HDEG15SOL2C309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 6,501
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 2,438
Datasheet
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
L77HDEG15SOL2C309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDEG15SOL2C309
DigiKey Part Number
L77HDEG15SOL2C309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDEG15SOL2C309
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15P VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77HDEG15SOL2C309 Models
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Voltage Rating
250V
Number of Positions
Color
Black
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C