L77HDE15SD1CH3RC309 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 45
Datasheet
Similar
EDAC Inc.
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 0
Assmann WSW Components
Amphenol CS (FCI)
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 317
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
L77HDE15SD1CH3RC309
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77HDE15SD1CH3RC309
DigiKey Part Number
L77HDE15SD1CH3RC309-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77HDE15SD1CH3RC309
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15P R/A SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77HDE15SD1CH3RC309 Models
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Backset Spacing
0.350" (8.89mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock, Grounding Tabs
Number of Positions
Voltage Rating
250V
Color
Black
Brass
Flange Feature
Board Side (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C