L77DFAG15S1APNRM6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
NorComp Inc.
NorComp Inc.
In Stock: 139
Image for L77DFAG15S1APNRM6 is not available
L77DFAG15S1APNRM6
DigiKey Part Number
L77DFAG15S1APNRM6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DFAG15S1APNRM6
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Copper Alloy
Flange Feature
Board Side (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C