L77DAH15S1AMNRM6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
NorComp Inc.
NorComp Inc.
In Stock: 139
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L77DAH15S1AMNRM6
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L77DAH15S1AMNRM6
DigiKey Part Number
L77DAH15S1AMNRM6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DAH15S1AMNRM6
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Detailed Description
EDA/CAD Models
L77DAH15S1AMNRM6 Models
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Board Lock, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Brass
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C