L77DAG15S1AMN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
NorComp Inc.
NorComp Inc.
In Stock: 139
Image for L77DAG15S1AMN is not available
L77DAG15S1AMN
DigiKey Part Number
L77DAG15S1AMN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L77DAG15S1AMN
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS R/A SOLDER
Detailed Description
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Brass
Flange Feature
Board Side (M3)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C