L777DFC37PF179A is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Image for L777DFC37PF179A is not available
L777DFC37PF179A
DigiKey Part Number
L777DFC37PF179A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777DFC37PF179A
Description
CONN D-SUB PLUG 37POS PNL MNT WW
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C