L777DFB25P1AMN is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 101
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 82
Datasheet
In Stock: 0
Image for L777DFB25P1AMN is not available
L777DFB25P1AMN
DigiKey Part Number
L777DFB25P1AMN-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777DFB25P1AMN
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Features
Grounding Indents, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Brass
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C