Image for L777DFAH15PAM4 is not available
L777DFAH15PAM4
DigiKey Part Number
L777DFAH15PAM4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L777DFAH15PAM4
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.319" (8.10mm)
Features
Grounding Indents, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Brass
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C