L717DFA15PV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 35
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
NorComp Inc.
In Stock: 0
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 122
TE Connectivity AMP Connectors
Assmann WSW Components
Amphenol CS (FCI)
Image for L717DFA15PV is not available
L717DFA15PV
DigiKey Part Number
L717DFA15PV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DFA15PV
Description
CONN D-SUB PLG 15POS PNL MT SLDR
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Contact Finish Thickness
20.0µin (0.51µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Grounding Indents
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C