L717DFA15PT is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
In Stock: 35
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 122
TE Connectivity AMP Connectors
Assmann WSW Components
Amphenol CS (FCI)
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L717DFA15PT
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L717DFA15PT
DigiKey Part Number
L717DFA15PT-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DFA15PT
Description
CONN D-SUB PLG 15POS PNL MT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
L717DFA15PT Models
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C