L717DBH25PAJ3RM6 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 101
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 82
Datasheet
In Stock: 0
Image for L717DBH25PAJ3RM6 is not available
L717DBH25PAJ3RM6
DigiKey Part Number
L717DBH25PAJ3RM6-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DBH25PAJ3RM6
Description
CONN D-SUB PLUG 25POS R/A SOLDER
Detailed Description
25 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.319" (8.10mm)
Features
Board Lock, Grounding Indents, Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Brass
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C