L717DAH15P1AON is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 571
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 8,046
Datasheet
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 5,312
Image for L717DAH15P1AON is not available
L717DAH15P1AON
DigiKey Part Number
L717DAH15P1AON-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L717DAH15P1AON
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS R/A SOLDER
Detailed Description
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.406" (10.30mm)
Features
Grounding Indents
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Flange Feature
Board Side (4-40)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C