L177DFCG37SOL2RM5 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Assmann WSW Components
In Stock: 944
Datasheet
Similar
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
Datasheet
Image for L177DFCG37SOL2RM5 is not available
L177DFCG37SOL2RM5
DigiKey Part Number
L177DFCG37SOL2RM5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177DFCG37SOL2RM5
Description
CONN D-SUB RCPT 37P PNL MNT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Packaging
Tray
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Features
Board Lock
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Contact Material
Copper Alloy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C