L177DFC37SAJ4 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
Similar
HARTING
In Stock: 0
Datasheet
NorComp Inc.
NorComp Inc.
Image for L177DFC37SAJ4 is not available
L177DFC37SAJ4
DigiKey Part Number
L177DFC37SAJ4-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177DFC37SAJ4
Description
CONN D-SUB RCPT 37POS R/A SOLDER
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
37 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Connector Style
Backset Spacing
0.319" (8.10mm)
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Features
Mounting Brackets
Number of Positions
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
4 (DC, C)
Contact Material
Copper Alloy
Flange Feature
Housing/Shell (Unthreaded)
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C