L177DFB25SV is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 428
Datasheet
Similar
TE Connectivity AMP Connectors
In Stock: 832
Datasheet
Amphenol CS (FCI)
In Stock: 0
25 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
L177DFB25SV
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L177DFB25SV
DigiKey Part Number
L177DFB25SV-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L177DFB25SV
Description
CONN D-SUB RCPT 25P PNL MNT SLDR
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
L177DFB25SV Models
Category
Termination
Solder
Contact Finish Thickness
30.0µin (0.76µm)
Current Rating (Amps)
7.5A
Voltage Rating
300V
Shell Size, Connector Layout
3 (DB, B)
Contact Material
Copper Alloy
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C