L117DAFRDA15P is available for purchase but is not normally stocked.
3M
In Stock: 44
Datasheet
In Stock: 189
In Stock: 0
In Stock: 55
In Stock: 378
15 Position D-Sub Plug, Male Pins Connector
L117DAFRDA15P
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
L117DAFRDA15P
DigiKey Part Number
L117DAFRDA15P-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
L117DAFRDA15P
Description
CONN D-SUB PLUG 15POS IDC
Detailed Description
EDA/CAD Models
L117DAFRDA15P Models
Current Rating (Amps)
5A
Voltage Rating
250V
Wire Gauge
26 AWG
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C