FCE17A15SN400 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
Similar
NorComp Inc.
In Stock: 0
Datasheet
WEC
In Stock: 226
15 Position D-Sub Receptacle, Female Sockets Connector
FCE17A15SN400
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
FCE17A15SN400
DigiKey Part Number
FCE17A15SN400-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FCE17A15SN400
Description
CONN D-SUB RCPT 15POS VERT SLDR
Detailed Description
EDA/CAD Models
FCE17A15SN400 Models
Current Rating (Amps)
5A
Features
Filter
Shell Size, Connector Layout
2 (DA, A)
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C