17EHD015SAA132 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
Amphenol CONEC
In Stock: 0
Datasheet
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
17EHD015SAA132
Modern Tv 3d Sync Streamline Icon: https://streamlinehq.commodern-tv-3d-sync
17EHD015SAA132
DigiKey Part Number
17EHD015SAA132-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
17EHD015SAA132
Description
CONN D-SUB HD RCPT 15P VERT SLDR
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
17EHD015SAA132 Models
Contact Finish Thickness
Flash
Current Rating (Amps)
3A
Connector Style
Features
Board Lock
Connector Type
Receptacle, Female Sockets
Voltage Rating
125V
Shell Size, Connector Layout
1 (DE, E) High Density
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C