MK-262-025-435-220S
DigiKey Part Number
4134-MK-262-025-435-220S-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MK-262-025-435-220S
Description
CONN MICRO-D RCPT 25POS R/A SLDR
Detailed Description
25 Position D-Type, Micro-D Receptacle, Female Sockets Connector
Flange Feature
Mating Side, Female Screwlock (2-56)
Current Rating (Amps)
3A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C