IW-2R0-20-SSC-JTA is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Parametric Equivalent
Molex
In Stock: 0
Datasheet
Image for IW-2R0-20-SSC-JTA is not available
IW-2R0-20-SSC-JTA
DigiKey Part Number
4134-IW-2R0-20-SSC-JTA-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
IW-2R0-20-SSC-JTA
Description
IW-2R0-20-SSC-JTA
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
20 Position Rectangular Receptacle Connector Solder Cup Gold 22 AWG
Category
Row Spacing
0.100" (2.54mm)
Manufacturer
AirBorn, a Molex company
Mounting Type
Free Hanging (In-Line)
Series
Fastening Type
Screw Lock
Packaging
Bulk
Cable Termination
Solder Cup
Part Status
Active
Wire Type
Ribbon Cable
Connector Type
Receptacle
Wire Gauge
22 AWG
Contact Type
Female Socket
Features
Feed Through
Number of Positions
20
Contact Finish
Gold
Pitch
0.100" (2.54mm)